Przewóz osób busem - czy to się opłaca?

Własny biznes w zakresie przewozu osób to ostatnio coraz popularniejszy sposób na otworzenie własnego biznesu. Coraz gorsza komunikacja pomiędzy mniejszymi miejscowościami, która na skutek zlikwidowania sporej ilości połączeń przez państwowych przewoźników, sprawia, że na rynku powstaje ciężka do zapełnienia luka. Warto pamiętać, że nie w każdej rodzinie, która ma adres zamieszkania w małej miejscowości, jest wystarczająca liczba samochodów, żeby zapewnić wszystkim jej członkom dobre skomunikowanie chociażby z miejscem pracy. Problem mają zwłaszcza młodsi, którzy nie mają jeszcze prawa jazdy a często muszą dojeżdżać codziennie do szkoły. Nie zawsze rodzic jest w stanie przewieźć dziecko w obie strony, tak aby zgrało się to z godzinami jego pracy. Mała liczba połączeń, a często całkowity ich brak, jaką oferują PKS i PKP sprawia, że zaistniała konieczność utworzenia floty wielu małych przewoźników świadczących usługi w zakresie przewozu osób.

Znajdź niszę

Wszystko to sprawia, że może to być bardzo opłacalny biznes o ile zdołamy znaleźć odpowiednią, niezagospodarowaną jeszcze niszę. Być może dobrym pomysłem będzie też wożenie na przykład ukraińskich pracowników do miejsca ich pracy i z powrotem do domu. Może wyspecjalizujecie się w dłuższych rejsach, nawet międzynarodowych. Jeśli posiadacie prawo jazdy kategorii B i jesteście w stanie spełnić wszystkie wymagania prawne związane z koniecznością uzyskania pozwoleń przewoźnika to droga to tego biznesu stoi przed wami otworem. Przykładem firmy, która idealnie wstrzeliła się w aktualne zapotrzebowanie na usługi transportowe jest wypożyczalnia busów we Wrocławiu, którą wśród konkurencji wyróżnia niezawodność. Sprzedaż busów 9 osobowych, zwłaszcza na rynku używanych samochodów, stale rośnie, co może niekorzystnie wpływać na ich ceny, ale być może bardziej opłacalne, przynajmniej na początkowym etapie, będzie skorzystanie z możliwości jakie daje flota wypożyczalni busów? 

Zadbaj o dobry wizerunek

Jest to rozwiązanie o tyle wygodne, że po pierwsze zawsze dostaniemy do użytkowania samochód w miarę nowy, co wpłynie pozytywnie na wizerunek naszej firmy, i w dobrym stanie technicznym. W abonamencie jaki będziemy musieli zapłacić za wynajem takiego pojazdu zwykle dostaniemy też także i obsługę techniczną pojazdu, a jedyne dodatkowe koszty jakie będziemy musieli ponieść podnajmując busa to paliwo do niego. Samochody z wypożyczalni busów mają również tę zaletę, że w przypadku jak konkretny model ulegnie awarii lub będzie już zbyt wyeksploatowany to zawsze możemy wynająć przecież całkiem inny, nowszy pojazd

Czy obowiązują jakieś zniżki?

Oczywiście ceny wynajmu są dostosowane do marki i jakości konkretnego pojazdu, ale nawet w przypadku wyboru najlepszej, dostępnej opcji, możemy liczyć na spore zniżki w przypadku najmu długoterminowego. Często zdarza się nawet, że ogólny koszt najmu jest porównywalny do wzięcia takiego samochodu w leasing, który może być przecież niedostępny dla początkującego przedsiębiorcy, bez historii, nawet w przypadku posiadania idealnego biznesplanu. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby wynajmować busa dopiero kiedy otrzymamy zlecenie na konkretny przewóz. W czasie kiedy nie mamy klientów nie ponosimy żadnych kosztów związanych z koniecznością utrzymania takiego samochodu.Co prawda opcja ta wydaje się sensowna w przypadku jeśli chcecie specjalizować się w rejsach długodystansowych, o dość nieregularnym rozkładzie (na konkretne zlecenie), ale zawsze jest to jakaś opcja. W przypadku chęci codziennego wożenia pasażerów, np. dowożąc codziennie ludzi do pracy i z powrotem, to raczej koniecznością będzie najem długoterminowy.

No thoughts on “Przewóz osób busem - czy to się opłaca?”

Zostaw komentarz

In reply to Some User

MX CARS