Skip to main content

Kiedy można skorzystać z pomocy lawety?

Każdy samochód, poruszający się po drodze, może ulec kolizji. Skutki tego mogą być różne - niekiedy możliwe jest kontynuowanie jazdy, często jednak uszkodzenia wykluczają takie rozwiązanie. Również awaria auta może mieć podobny rezultat. Jedynym racjonalnym rozwiązaniem jest w takiej sytuacji skorzystanie z usług pomocy drogowej, a w szczególności - z posiadanej przez firmę tego typu lawety.

Laweta Pomoc Drogowa Wrocław

Kiedy wezwanie lawety może okazać się niezbędne?

Usługi lawety będą potrzebne przede wszystkim wówczas, gdy nasz pojazd zostanie unieruchomiony, a wykonanie jego naprawy we własnym zakresie będzie poza naszym zasięgiem, ze względu na brak odpowiednich umiejętności lub wyposażenia. Przewiezienie samochodu do warsztatu, który go zreperuje, jest w takiej sytuacji koniecznością, a pomoc drogowa z lawetą - najlepszym możliwym rozwiązaniem. Warto przy tym zauważyć, że poruszanie się niesprawnym samochodem po drodze może być źródłem zagrożenia zarówno dla nas, jak i dla innych uczestników ruchu, dlatego też jego przemieszczenie przy użyciu specjalistycznego sprzętu jest w takiej sytuacji w pełni uzasadnione.

Kiedy warto skorzystać z lawety?

Usługi firmy, dysponującej lawetą, mogą okazać się również niezbędne wówczas, gdy do poważnej awarii lub uszkodzenia wozu dojdzie na autostradzie. Obowiązujące przepisy zabraniają holowania pojazdów po drogach tego typu, dlatego też laweta samochodu, który nie może samodzielnie się poruszać, jest wówczas jedyną dostępną opcją. Nowoczesne, specjalistyczne lawety mogą być również używane do transportu pojazdów nietypowych - sprzętu budowlanego, maszyn rolniczych, a nawet niesprawnych samochodów ciężarowych. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na stronie Tania laweta Wrocław, Trzebnica - zamów auto-lawetę na A4 i S5 - warto zapoznać się zwłaszcza z opisem procedury, związanej z korzystaniem z usług tego typu.

Pomoc drogowa czy samodzielna naprawa samochodu w terenie - co wybrać?

Oczywiście samodzielne wykonanie najprostszych napraw na miejscu awarii, nawet na obszarach oddalonych od warsztatów mechanicznych, jest możliwe. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że nasze umiejętności nie zawsze będą wystarczające do ich właściwego przeprowadzenia, a uzyskane efekty mogą co prawda umożliwić dalszą jazdę, nie gwarantują jednak pełnego bezpieczeństwa na drodze - ani nam, ani też innym uczestnikom ruchu. Dlatego też korzystanie z usług pomocy drogowej jest przejawem odpowiedzialności. Fachowcy z podmiotu tego typu są w stanie zjawić się na miejscu, w którym doszło do kolizji lub awarii, a następnie fachowo zająć się naszym wozem lub przewieźć go do odpowiedniego warsztatu. Nie warto więc wahać się wówczas, gdy znajdziemy się w jednej z omawianych sytuacji - ich wezwanie jest najlepszą z możliwych decyzji.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.