Skip to main content

Wycena wartości samochodu w skupie aut - co jest brane pod uwagę?

Skupy pojazdów zaczynają cieszyć się coraz większym zainteresowaniem wśród właścicieli samochodów. Nic dziwnego, bo stwarzają one szansę szybkiej, bezpiecznej, a zarazem korzystnej transakcji i pozbycia się niechcianego już pojazdu. Zaproponowana w tego typu firmach cena może jednak różnić się od tej, której oczekuje właściciel. Jak przebiega wycena pojazdu w skupach samochodów używanych i jakie czynniki są brane pod uwagę?

Rzetelna wycena w skupach aut

O stanie technicznym samochodu nie zawsze decyduje jego wygląd zewnętrzny. Bardzo często pod zadbaną, niepowgniataną karoserią kryją się różnego rodzaju wady i usterki, które determinują rzeczywistą wartość rynkową pojazdu. Dlatego też w skupach pracownicy dokonują rzetelnej wyceny, w oparciu o którą wysuwana jest ostateczna oferta. Podczas oględzin fachowiec z pewnością zwróci uwagę na stan blacharsko-lakierniczy, ale również i na stan wizualny wnętrza samochodu. W najlepszych skupach, do których należy Skup aut używanych Auto-Dejw (auto-komis.info.pl), można sprzedać każdy samochód, niezależnie od jego stanu wizualnego czy technicznego. To spore udogodnienie dla właścicieli pojazdów, których samochody nie są rozchwytywane i na które ciężko znaleźć potencjalnego kupca.

Wyposażenie i eksploatacja pojazdu

Na ostateczną ofertę składa się również cały szereg komponentów, związanych z wyposażeniem pojazdu oraz jego eksploatacją. Pracownik, dokonujący wyceny auta, z pewnością weźmie pod uwagę obecność takich udogodnień, jak chociażby wspomaganie kierownicy i autoalarm. Z pewnością zauważy on również troskę, z jaką dotychczasowy właściciel dbał o regularne przeglądy czy wymianę płynów. Duży wpływ na zaproponowaną przez skup aut cenę będą miały również inne czynniki. Należą do nich m.in. obecność instalacji gazowej, popularność modelu i rocznik pojazdu, liczba kilometrów na liczniku i paliwo, niezbędne do jazdy. Należy również przygotować się na jazdę testową, w trakcie której pracownik będzie mógł wychwycić wszelkie odchylenia od normy w funkcjonowaniu poszczególnych podzespołów, jak np. stukanie w silniku, mogące świadczyć zarówno o drobnej usterce, jak i o większej awarii.

Przygotowanie samochodu do sprzedaży w skupie

Biorąc pod uwagę powyższe czynniki, samochód przed wizytą w skupie warto odpowiednio przygotować. Jego wartość z pewnością podniesie wyprana tapicerka, naprawa drobnych usterek czy aktualny przegląd, który pozwoli wykluczyć wszelkie niepokojące awarie, obniżające bezpieczeństwo i komfort jazdy sprzedawanym samochodem. Jak pokazuje rzeczywistość, czasem niewielki wkład finansowy czy drobne prace naprawcze mogą spowodować, że wycena będzie znacznie korzystniejsza, a zaproponowana przez skup oferta zaskoczy niejednego sceptyka tego typu rozwiązań.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.