Skip to main content

Jak korzystnie sprzedać uszkodzone auto?

Wielu posiadaczy starych lub uszkodzonych aut myśli, że już nikt za dobrą cenę go od nich nie odkupi, a samochód stracił na jakiejkolwiek wartości. Z tego właśnie powodu, wiele osób uznaje, że jedyną sensowną drogą jest oddanie pojazdu do stacji demontażu. Prawda okazuje się jednak zupełnie inna. Istnieją bowiem sposoby, które umożliwiają bardzo korzystną sprzedaż uszkodzonego auta.

skup aut

Sprzedaż w serwisie ogłoszeniowym

Najpopularniejszym sposobem na sprzedaż auta w naszym kraju są portale internetowe. Wystawiając na takim portalu nawet uszkodzony pojazd, jest bardzo duża szansa, że ktoś się nim zainteresuje i odkupi go za bardzo dobrą kwotę. Takie ogłoszenie kosztuje zazwyczaj w granicach 15-30 złotych, a możemy na tym dużo zyskać. Minusem tego rozwiązania, jest czas oczekiwania na kupca. Sprzedaż przez portal ogłoszeniowy może trwać dość długo. Dodatkowo istnieje konieczność umawiania się i negocjowania ceny z potencjalnymi kupcami, co dla wielu osób może być niekomfortowe oraz zajmujące cenny czas. 

Sprzedaż w skupie samochodów

Osoby, które chcą szybko pozbyć się swojego uszkodzonego samochodu, powinny szczególnie zainteresować się odsprzedażą go do skupu aut. Firmy zajmujące się prowadzeniem skupów samochodowych, zazwyczaj proponują wyższe kwoty za uszkodzony pojazd niż stacje demontażu. Dodatkowo należy wspomnieć, że czas zawierania transakcji z takim skupem jest błyskawiczny. Czasem nawet tego samego dnia po pierwszym kontakcie z firmą dochodzi do zawarcia transakcji. Jeżeli więc posiadasz samochód, którego naprawa nie jest opłacalna, to być może oddanie go do skupu będzie najlepszym rozwiązaniem. Jeśli szukasz sprawdzonego skupu w woj. pomorskim, postaw na Skup aut w Wejherowie, znajdujący się na Osiedlu Kaszubskim 20, którego ofertę znajdziesz na stronie: https://www.skupautwejherowo.pl oraz pod numerem telefonu: 604 976 543. Niedługo po skontaktowaniu się ze skupem dochodzi do oględzin i transakcji. Skupy raczej nie wybrzydzają, a przy tym oferują atrakcyjne kwoty. Gotówka do naszych rąk trafia natychmiastowo, a jedyne co trzeba zrobić po sprzedaży to wyrejestrowanie auta w wydziale komunikacji.

Przyklejanie kartek z ogłoszeniem

Innym sposobem na sprzedaż samochodu jest przyklejenie kartki informacyjnej z ogłoszeniem na szybie. To rozwiązanie sprawdza się jednak głównie wtedy, gdy nasz pojazd stoi z taką kartką przy ruchliwej drodze. Osoby zainteresowane mogą się wtedy zatrzymać i od razu obejrzeć samochód. Minusem tego rozwiązania jest, tak jak w przypadku serwisu ogłoszeniowego, czas, jaki może upłynąć, zanim dojdzie do sprzedaży. Dodatkowo jeżeli nie mamy możliwości wystawienia pojazdu w ruchliwym miejscu, to ten sposób całkowicie traci sens. Istnieje też szansa, że wystawiony pojazd ulegnie uszkodzony przez wandali. Czasem taki proceder sprzedażowy może się zakończyć mandatem lub odholowaniem pojazdu.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.