Skip to main content

Jakie wymagania należy spełnić, aby zostać kierowcą Bolta?

Zastanawiasz się jak spełnić się zawodowo i robić to co się kocha? Często stawiamy sobie za cel mieć prawo jazdy i nasuwa się pytanie co dalej? Marzysz o tym, aby być niezależnym i prowadzić własną działalność, a tym bardziej że uwielbiasz jeżdzić samochodem i jeszcze na tym zarobić. Otóż jest pewne rozwiązanie, od niedawna jest nowy zawód związany z kierowcą Bolta. I tutaj kolejne pytanie jak zostać kierowcą Bolta? Na początek trzeba dokonać odpowiednich formalności i spełnić wymagania. 

Kierowca Bolt zatrudniony za pośrednictwem onlyGo

Formalności Po pierwsze trzeba zarejestrować się na stronie Bolta czyli wpisujemy adres e-mail, kolejnym krokiem jest dodanie odpowiednich dokumentów takich jak: dowód osobisty i tutaj jest warunkiem ukończenie 20 lat, prawo jazdy i tutaj kolejny warunek trzeba posiadać prawo jazdy od minimum roku, dokument zaświadczający o twojej niekaralności, zaświadczenia lekarskiego przebytych badań medycznych i psychologicznych, następnym krokiem jest dodanie dokumentu z danymi dotyczącymi działalności gospodarczej wraz z dokumentami wpisu do CEIDG lub KRS a także NIP i VAT EU, jeżeli nie posiadasz działalności można skorzystać z pomocy partnerów i zarejestrować się za ich pomocą. Po wypełnieniu formalności przechodzimy do dodania zdjęcia profilowego kierowcy czyli takie, które będzie widać całą twarz wraz z ramionami: bez nakrycia głowy i bez okularów przeciwsłonecznych, a także zdjęcie ma być jasne i wyraźne. Kolejnym krokiem jest dodanie dowodu rejestracyjnego z ważnym przeglądem technicznym i OC samochodu.
Mnogość formalności odstrasza wielu chętnych, dlatego firmy będące partnerami Bolta jak OnlyGo sprawiają, że rozpoczęcie pracy jako kierowca Bolt jest szybkie i bezproblemowe.

Wymagania dotyczące samochodu


Po drugie kolejną formalnością będzie wymagany samochód, który spełni wymagania obowiązujące w Polce czyli pojazd powinien posiadać 4/5 drzwi do przewozu maksymalnie 5 osób, wyprodukowany najpóżniej 1999 roku oraz zarejestrowany na terenie Unii Europejskiej. Pamiętać warto o tym im pojazd bardziej ekonomiczny tym niższe będą koszty. Jeżeli nie posiadasz własnego samochodu warto dowiedzieć się wiecej w tym zakresie. Po trzecie trzeba przejść proces licencjonowania. Na platformie wystarczy licencja taxi, jeżeli jej nie posiadasz system pomoże ci przejść przez proces. Na koniec wystarczy aktywować konto pobrać aplikację mobilną i można zacząć zarabiać jako kierowca Bolta. Pod linkiem onlygo.pl/bolt znajdziesz więcej informacji o wymaganiach dotyczących samochodu.

Kierowca Bolt zatrudniony za pośrednictwem OnlyGo


Warto także przed rozpoczęciem działalności zapoznać się z funkcją mobilną, aplikacja posiada wbudowany GPS co daje możliwość szybkiego i bezpiecznego przewiezienia pasażera z punktu A do punktu B. Na początku też warto jest przejrzeć różne poradniki z zakresu kierowcy Bolta po to tylko aby uniknąć przykładowych błędów bądź jak zachować się w danej sytuacji. W tej branży bardzo ważna jest punkualność i miłe usposobienie.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.