Kurs na operatora żurawia

Chcąc obsługiwać duże maszyny budowlane podczas pracy na terenie ważniejszych inwestycji trzeba przede wszystkim posiadać odpowiednie kompetencje w tej dziedzinie. Zaleca się, aby zrobić kurs na operatora żurawia. Specjaliści w tym fachu są stale poszukiwani na rynku pracy. Jak podnieść swoje kwalifikacje? Dlaczego to takie ważne? Warto zapoznać się z poniższymi szczegółami.

Uprawienia do obsługi dźwigu HDS

Odpowiedzialna praca

Ta praca przynosi głównie ciekawe wyzwania. Operator jest bowiem odpowiedzialny za szereg działań. Najpierw musi on zapoznać się ze specyfiką zadania, terenem inwestycji i dokumentacją oraz stanem żurawia. W kolejnym etapie musi on bezpiecznie przenieść ciężkie elementy znajdujące się w obszarze budowy bądź składowiska. Do tego służą urządzenia sterownicze. Z upływem czasu ta praca staje się prosta. Ten zawód wiąże się z wieloma zaletami, na które można wskazać m.in. przyjazne i bezpieczne warunki pracy, łatwość zatrudnienia oraz zadowalające zarobki.

Ten zawód posiada już coraz lepsze warunki pracy. Obecne przepisy zabraniają np. obsługi maszyny w trakcie większego wiatru lub pracy podczas niedostatecznej widoczności. Wprowadzono też rozwiązania, które monitorują sytuacje w trakcie każdej roboty. Każdy operator żurawi musi być wykwalifikowanym pracownikiem. Z takimi kwalifikacjami dana osoba znajdzie pracę nawet w średnim mieście, a także poza granicą kraju. W każdym zakątku świata stale powstają liczne mieszkania lub biura. Operator żurawia wiąże się z wysokimi pensjami. Istotne jest to, że kurs zwróci się już po I wypłacie. W Polsce minimalne wynagrodzenie na tym stanowisku to min. 3500 zł brutto. Za granicą natomiast pracodawcy zwykle oferują 60-90zł/godz.

Jak zostać operatorem żurawia?

Najpierw należy zapisać się na kurs HDS - operator żurawia. Jest on dla pełnoletnich z min. podstawowym wykształceniem. Nie trzeba wykazywać przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia pracy na tym sprzęcie. W tym zawodzie ceni się głównie rzetelność i opanowanie. Szkolenie rozpoczyna się od poznania urządzenia oraz nabycia umiejętności bezpiecznej obsługi. Każdy kandydat nauczy się także zakresu ładowania, BHP i obecnych przepisów budowlanych. Liczy się przede wszystkim praktyka.

Kurs na żurawia przenośnego

Zaufaj profesjonalistom w zakresie kursów

Warto zapisać się na szkolenie z operatora żurawia. W Polsce jest wiele firm oferujących tego typu kursy. Jedną z nich jest EDU-LIFT znajdująca się w Lublinie. Prowadzi ona profesjonalne kursy, a w tym operator żurawia. Każdy kandydat ma gwarancję, iż zajęcia są prowadzone wyłącznie przez wykwalifikowanych specjalistów wg najwyższych standardów nauczania. Wszyscy uczestnicy zostają odpowiednio przygotowani do egzaminów. Cena jest adekwatna do zdobytej wiedzy. Warto wybrać pewny i wciąż przyszłościowy zawód.

No thoughts on “Kurs na operatora żurawia”

Zostaw komentarz

In reply to Some User

MX CARS