Skip to main content

Gdzie sprzedać uszkodzone auto?

Dodaj komentarz

Zdecydowana większość kierowców sprzedaje swoje używane samochody po okresie ich eksploatacji. Niektóre są zniszczone w stopniu, który uniemożliwia odsprzedaż i trafiają na złom. Uszkodzone, powypadkowe auto można również sprzedać - co do zasady, w pełni legalnie. Jest to jak najbardziej opłacalna opcja, która umożliwi zyskanie dodatkowej gotówki na zakup kolejnego pojazdu.

Skup aut Ciechanów

Sprzedaż auta

Sprzedaż uszkodzonego samochodu rozpoczyna się od skorzystania z usług portali, na których można sprzedawać przeróżne rzeczy. Głównym obiektem zainteresowania w takim przypadku będą portale motoryzacyjne. Rynek samochodów używanych w Polsce ma się bardzo dobrze i na wiadomość od potencjalnego kupca nie trzeba czekać długo. Taki sposób jest bardzo wygodny i bezpieczny, ale jego istotną wadą są znaczne prowizje serwisów sprzedażowych. Generalnie chodzi o to, że samo wystawienie auta na aukcje wiąże się z kosztem dla właściciela pojazdu - dlatego może to utrudnić sprzedaż uszkodzonego auta. Pytaniem zasadniczym jest gdzie sprzedać uszkodzone auto? Poza internetem należy mieć na uwadze, że znaczna ilość serwisów samochodowych, stacji kontroli pojazdów czy też firm realizujących usługi w zakresie złomowania pojazdów może być zainteresowana zakupem takiego auta - głownie ze względu na kosztowne części. Takim miejscem może być Skup aut Maków Mazowiecki, który za stare i wysłużone auto gwarantuje klientowi zapłatę gotówką oraz niezbędne dokumenty do wyrejestrowania auta w wydziale komunikacji. Sprzedaż auta w skupie to zdecydowanie najszybszy i najwygodniejszy sposób na sprzedaż pojazdu. 

Gdzie sprzedać uszkodzone auto?

Najlepszym rozwiązaniem na sprzedaż jest skorzystanie z opcji, które pozbawione są kosztownych prowizji. Jeśli auto jest całkowicie niesprawne i nie nadaje się do naprawy, warto oddać je na złomowanie aby móc je wyrejestrować i uniknąć kosztów związanych z utrzymaniem pojazdu. Na temat złomowania warto przeczytać w internetowej encyklopedii https://pl.wikipedia.org/wiki/Z%C5%82omowanie, gdzie opisano na czym polega proces złomowania. Jeżeli jednak auto nadaje się do sprzedaży należy poszukać idealnego miejsca do takiej transakcji. Należy jednak dopilnować legalności takiej sprzedaży - nikt przecież nie chce mieć problemów karno-skarbowych spowodowanych próbą zyskania dodatkowej gotówki ze sprzedaży uszkodzonego auta. W takiej sytuacji chęć sprzedaży samochodu przez Internet nie jest najbardziej opłacalnym rozwiązaniem, dlatego lepiej skupić się na ofercie, którą proponują serwisy czy też warsztaty przy stacjach kontroli, gdzie można sprzedać każde auto, nawet uszkodzone, co jest odpowiedzią na sedno problemu: gdzie sprzedać uszkodzone auto? Nie ma jednocześnie znaczenia czy jest to zniszczone i niezadbane, stare auto czy też niefortunnie zniszczony, drogi i luksusowy pojazd. Znaczenie ma indywidualna wycena zależna od wielu czynników. 

Zalety sprzedaży uszkodzonego auta

Sprzedaż uszkodzonego pojazdu wiąże się z zaletą finansową dla właściciela, gdyż ułatwi zakup nowego, lepszego samochodu. Niekiedy na takiej sprzedaży można zyskać znaczną sumę pieniędzy, ponieważ niektóre modele są ciężkie w naprawie, a nowe części kosztują krocie, dlatego też znaczna ilość osób pracująca w warsztatach decyduje się na używane zamienniki. Bez cienia wątpliwości popyt na używane części nigdy się nie skończy. Rewelacyjną opcją dla konkretnie zniszczonego samochodu jest sprzedaż uszkodzonego auta do punktu skupu. Jednym z takich miejsc jest auto skup w Pułtusku: https://sprzedajswojeauto.pl/skup-samochodow-pultusk, który oferuje bezpłatną wycenę pojazdu. A wstępną wycenę pracownicy skupu są w stanie wykonać już przez telefon! Takie skupy biorą samochody, które są nie do naprawienia, z poważnymi uszkodzeniami lub brakującymi częściami i przetwarzają je na części lub złom.

 

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.