Przewóz osób do pracy w Niemczech jako pomysł na biznes

Otwarcie rynków pracy w Unii Europejskiej dla obywateli Rzeczpospolitej Polskiej spowodował początkowo niemal masowy exodus Polaków do krajów tak zwanej unii. Najpopularniejszym kierunkiem była bez wątpienia Wielka Brytania, ale również i Niemcy, jako tradycyjne miejsce "saksów" są bardzo atrakcyjne dla polskiego pracownika najemnego. Stosunkowo wysokie zarobki jakich można spodziewać się po pracodawcach za naszą zachodnią granicą sprawiają, że niemiecki rynek pracy jest na tyle interesujący, że powstał już swoisty przemysł obsługujący osoby chętne do pracy w Niemczech. Jak grzyby po deszczu wyrastają zwłaszcza agencje pośrednictwa pracy, umożliwiające podjęcie pracy w najbardziej poszukiwanych u naszych sąsiadów zawodach. Tradycyjnie są to branże związane z budownictwem, opieką medyczną i sezonowe prace rolne, ale coraz częściej poszukiwani są także wysoko wykwalifikowani pracownicy zwłaszcza z dziedzin technicznych.

Zdecyduj się na tańszą alternatywę

Osoby podejmujące zajęcie zarobkowe w Niemczech muszą również w jakiś sposób dojechać do miejsca swojego zatrudnienia, a że odległość pomiędzy niektórymi polskimi miejscowościami a niemieckimi landami potrafi być całkiem spora, dlatego pojawił się dość duży popyt na usługi przewozu osób za zachodnią granicę. Przejazdy busem do Niemiec, głównie busy do Monachium, są stosunkowo wygodną i tanią alternatywą w porównaniu z komunikacją zbiorową czy też poruszaniem się własnym samochodem. Atrakcyjność tego typu usług wzrasta także w związku pogorszeniem się sytuacji polskich pracowników w związku z brexitem.

Uzyskaj odpowiednie uprawnienia

W związku z powyższym całkiem atrakcyjnym pomysłem na własny biznes może być prowadzenie przewozu osób do pracy w Niemczech. Oczywiście wymagane będą odpowiednie uprawnienia do kierowania busem, czyli przede wszystkim prawo jazdy kategorii B oraz uzyskanie specjalnej licencji przewoźnika, co jednak nie jest specjalnie trudnym zadaniem. Wymagana jest dobra opinia przedsiębiorcy, oraz uzyskanie certyfikatu kompetencji zawodowych. Dla chcącego nic trudnego i odpowiedni poziom determinacji powinien być wystarczający dla wypełnienia wszystkich, wymaganych formalności.

Inne zasady

Należy również pamiętać, że przewóz osób odbywa się na nieco innych zasadach niż robią to na przykład taksówkarze. Podstawową różnicą jest to, że na samochodach brak jest oznaczeń i reklam dotyczących rodzaju świadczonej usługi, oraz to że przewóz odbywa się samochodami zdolnymi przewozić od siedmiu do dziewięciu osób.
Naturalnie wymagany jest również tytuł prawny do pojazdu jakim będzie wykonywana taka usługa. Najlepiej, żeby był to bus 9 osobowy ze względu na opłacalność jednego kursu.
Oczywiste jest, że w jedną trasę korzystniejsze będzie zabranie dziewięciu pasażerów. O zainteresowanie klientów nie musimy się w tej chwili martwić.

No thoughts on “Przewóz osób do pracy w Niemczech jako pomysł na biznes”

Zostaw komentarz

In reply to Some User

MX CARS