Skip to main content

Korzyści ze sprzedaży samochodu w skupie aut

Większość właścicieli samochodów dochodzi do momentu, w którym zaczyna marzyć o nowym, lepszym modelu pojazdu. Przyczynić się do tego mogą różne sytuacje, jak chociażby zwiększona awaryjność starego auta, pojawienie się nowych członków rodziny, czy chęć posiadania samochodu z lepszym wyposażeniem i nowszej generacji. Niezależnie od przyczyny, sprzedaż używanego do tej pory samochodu, powinna nieco uzupełnić stan gotówki, przeznaczony na zakup nowego auta. Dlatego też coraz więcej osób skłania się w kierunku skupów samochodów używanych. To bezpieczna, a zarazem korzystna alternatywa dla prób samodzielnego poszukiwania zdecydowanego kupca.

Dlaczego skupy aut cieszą się coraz większą popularnością?

Samodzielne poszukiwanie kupca na swój samochód może być żmudnym i długotrwałym procesem. Jest to również wyzwanie wyjątkowo czasochłonne. Pojazd trzeba odpowiednio przygotować, a więc posprzątać, odkurzyć, wyprać tapicerkę i usunąć drobne usterki. Bezcenny czas zabiera również redagowanie ogłoszeń i umieszczanie ich na popularnych portalach internetowych. Okres oczekiwania na zdecydowanego kupca może dłużyć się w nieskończoność. W tym czasie odbędzie się z pewnością wiele rozmów i spotkań z osobami, które nie zdecydują się sfinalizować transakcji. Polisa OC/AC może stracić swoją ważność, a konieczność jej odnowienia powoduje, że właściciel musi ponieść kolejne koszty. Takie właśnie problemy rozwiązują skupy samochodów używanych. Jednym z nich jest Skup Aut Lębork - http://www.skupautlebork.pl/, mieszczący się przy ul. Gierymskiego 3, 84-351 Lębork (Tel. 604 976 546), gdzie można bezpłatnie wycenić i błyskawicznie sprzedać używany samochód, wybierając przy tym dogodną formę płatności.

Jakie samochodu skupują skupy aut?

W skupie aut sprzedać można zarówno samochód w pełni sprawny, jak i uszkodzony czy powypadkowy. W takich sytuacjach koszty naprawy mogą przewyższyć realną wartość rynkową auta, a ich reperowanie będzie nieopłacalne. Ze skupów samochodów coraz częściej korzystają również firmy. To dobry sposób na pozbycie się wymienianej floty aut. Współcześnie skupy samochodów stanowią rosnącą w siłę konkurencję dla popularnych portali internetowych, na których właściciele pojazdów samodzielnie poszukując kupca.

Jak sprzedać samochód do skupu aut?

Skupy aut proponują właścicielom pojazdów kwotę, opartą na rzeczywistej cenie rynkowej pojazdu. Jest to możliwe dzięki bezpłatnej wycenie, w trakcie której oceniany jest stan techniczny auta. Pracownicy pomagają również w załatwieniu wszelkich formalności i przygotowują umowę kupna-sprzedaży. Decydując się na skup aut, warto jednak skorzystać z najlepszych ofert. Należy do nich chociażby prywatna laweta, która może odebrać pojazd ze wskazanego miejsca lub też wypłata gotówki do ręki, tuż po podpisaniu umowy.

Czy sprzedając samochód do skupu można zarobić?

Cena, jaką zaoferuje skup aut za pojazd, wynika z kilku aspektów. To m.in. model samochodu, jego rocznik i popularność, stan techniczny, usterki i uszkodzenia oraz cena katalogowa. Skup z reguły oferuje od 60 do 80% wartości rynkowej. Jest to spowodowane uwzględnieniem kwoty, jaką będzie on musiał włożyć w naprawę pojazdu. Z takiej możliwości korzysta już coraz więcej właścicieli, co pozwala stwierdzić, że dalszy rozwój skupów aut używanych jest zjawiskiem nieuniknionym.

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.