Jak wygląda transport niskopodwoziowy?

Podczas transportowania niskopodwoziowego należy zachować szczególne względy bezpieczeństwa w stosunku do innych uczestników ruchu drogowego i transportowanego sprzętu. Tego typu działania należą do skomplikowanych i powinny być wykonywane przez profesjonalną pomoc drogową. 

Pomoc drogowa s8

Transport ponadgabarytowy od strony prawnej

Naturalnie jest on regulowany specjalnymi przepisami prawnymi, a więc żeby wykonywać taki transport trzeba posiadać stosowne zezwolenia. Uzyskuje się je po złożeniu specjalnej dokumentacji w stosownym urzędzie. Tego rodzaju czynności wymagają bowiem szeregu uzgodnień, zabezpieczeń i odpowiedniej organizacji która obejmuje chociażby trasę przewozu oraz środki transportu do tego użyte. Przeszkodą w transporcie niskopoziomowym są wszelkiego rodzaju ronda, mosty czy też wiadukty, a więc bardzo ważną kwestią jest zaplanowanie odpowiedniej trasy którą będzie przewożony ładunek wielkogabarytowy.

Jaka jest cena takiej usługi?

Jest ona uzależniona od bardzo wielu czynników, dlatego trudno jest wskazać dokładną kwotę. Jest zawsze ustalana indywidualnie pomiędzy przewoźnikiem świadczącym tego rodzaju usługi, a klientem. Na przykład cena za przewiezienie koparki z jednego miejsca w mieście do drugiego będzie się znacząco różniła od transportu zepsutej ciężarówki, którą trzeba przewieźć z dalekiej trasy. Dlatego szukając transportu niskopoziomowego dla siebie skontaktujmy się z profesjonalną pomocą drogową, a do takiej z pewnością należy zaliczyć firmę Pomoc Drogowa Wrocław 24h i poprośmy o indywidualną wycenę świadczenia.

Transport niskopoziomowy to przewóz między innymi:

  • koparek
  • ładowarek
  • spychaczy
  • walców
  • dźwigów
  • ciężarówek

Przedsiębiorstwa takie jak Pomoc Drogowa Wrocław 24h: https://www.pomocdrogowatirwroclaw.pl w swojej ofercie mają transport każdej maszyny budowlanej bez względu na jej stan techniczny. Mechanicy poradzą sobie bez problemu z ładunkiem gabarytów i załadują zarówno nowy pojazd, jak i ciężarówkę uszkodzoną w wypadku drogowym.

Wymieniona powyżej pomoc drogowa świadczy również usługi w postaci transportu uszkodzonych maszyn rolniczych takich jak na przykład traktory, siewniki, kombajny, opryskiwacze lub przyczepy rolnicze, jak również obiektów nietypowych w postaci altan, drewnianych garaży, betonowych zbiorników i innych. Firma wykonuje również holowanie pojazdów. Jej szczegółowa oferta dostępna jest na stronie https://www.pomocdrogowatirwroclaw.pl/laweta/, gdzie opisane są możliwe usługi, takie jak: transport uszkodzonych pojazdów czy laweta dla samochodów dostawczych i tirów. 

Dobra naczepa podstawą sprawnego transportu

Aby wszystkie działania przebiegały sprawnie, konieczne jest posiadanie naczepy o odpowiedniej konstrukcji. Jest to oczywiście naczepa niskopoziomowa, którą w swoim taborze posiadają wszystkie profesjonalne pomoce drogowe, a więc naturalnie też Pomoc Drogowa Wrocław 24h.

Na koniec sprawdźmy również czy firma na której usługi się zdecydujemy ma w swojej propozycji pomoc świadczoną całodobowo w każdy dzień tygodnia. Bo przecież nieprzyjemna sytuacja w postaci awarii naszego sprzętu może się zdarzyć o każdej porze dnia i nocy, także w dni wolne od pracy.

One thought on “Jak wygląda transport niskopodwoziowy?”

  1. wtorek, 03 styczeń 2023 10:52

    Ze względu na to, że zawodowo zajmuje się budowlanką, często potrzebuję dowieźć w dane miejsce maszyny wielkogabarytowe. Z tego względu regularnie korzystam z usług pomocy drogowej. Zlecając transport niskopodwoziowy profesjonalnej firmie - wiem, że przebiegnie on zgodnie z planem i według odpowiednich zasad bezpieczeństwa. 

Zostaw komentarz

In reply to Some User

MX CARS