Skip to main content

Jak obniżyć koszty tankowania?

W obliczu dynamicznie rosnących cen paliwa, każdy z kierowców z dużym stresem przygląda się coraz większym wydatkom, które musi ponosić ze względu na specyfikę pracy czy wymóg częstego przemieszczenia się. Czy jesteśmy bezradni w takiej sytuacji? Czy jedynym rozwiązaniem jest pogodzenie się z wzrostami cen? Niekoniecznie, jeśli weźmiemy pod uwagę, ciekawe alternatywy oferowane na rynku. Jak obniżyć koszty tankowania za pomocą karty paliwowej? 

Czym jest karta paliwowa?

Karta paliwowa to produkt, który na ten moment oferowany jest przez wszystkie popularne koncerny paliwowe ogólnodostępne w Polsce. Karta paliwowa na pozór niczym nie różni się od obecnych w naszym portfelu kart kredytowych. Jakie jest zastosowanie karty paliwowej? Wydana przez koncern karta przypisana jest do jednego pojazdu i umożliwia tankowanie naszego samochodu firmowego czy służbowego w niższej cenie niż cena rynkowa. Zgodnie z szacunkami, karta paliwowa pozwoli zaoszczędzić nawet 25 groszy na jednym litrze paliwa, co jest naprawdę dużą oszczędnością w przypadku samochodów, które przemierzają wiele kilometrów każdego dnia. Takie korzyści może nieść ze sobą Karta paliwowa Moyl, dzięki której można tankować i oszczędzać nie tylko na paliwie, ale także akcesoriach samochodowych oraz usługach. 

Gdzie można płacić kartą paliwową?

Co ciekawe, karta paliwowa wcale nie ogranicza swojej funkcjonalności jedynie do zapłaty za paliwo. W wielu przypadkach taki produkt również jest akceptowalną formą płatności za przejazd mostem, tunelem bądź autostradą. Coraz więcej myjni samochodowych również umożliwia płatność kartą paliwową. Bardzo wygodne rozwiązanie karty paliwowej minimalizuje również formalności związane z wydatkami firmy. Realizując płatność za pomocą karty paliwowej, kierowca nie musi prosić o dodatkową fakturę - wszystkie informacje są zapisywane w systemie elektronicznym, stanowiącym wystarczającą bazę ewidencyjną. Warto dodatkowo wspomnieć, że karty paliwowe umożliwiają również realizowanie płatności bezgotówkowych poza granicami naszego kraju.

Jaką kartę paliwową wybrać?

Jak wcześniej wspomniano, wszystkie najważniejsze w Polsce koncerny, takie jak Orlen, Shell, BP, Circle K czy Lotos umożliwiają wyrobienie karty paliwowej. Jest to bardzo łatwy proces, który wymaga od nas jedynie złożenia stosownego wniosku. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka czynników, które mogą wpłynąć na wybór karty paliwowej konkretnego dostawcy. Co powinniśmy przeanalizować? Przede wszystkim minimalny limit miesięcznego tankowania, które musi zostać zrealizowane, by karta paliwowa była aktywna. Kolejna kwestia to akceptowalność karty w Polsce i zagranicą. Przykładowo karta paliwowa Orlen jest honorowana na 2500 stacjach w obrębie Polski, Niemiec, Litwy i Czech, podczas gdy karta paliwowa Shell umożliwia płatność nią na 150 tysiącach stacji benzynowych. Dodatkowo niektóre karty oferują inne, ciekawe usługi jak możliwość skorzystania z mechanika, pomocy drogowej czy rozliczenia podatkowego. 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.