Co zrobić z powypadkowym autem?

Wypadek samochodowy to dla właściciela pojazdu nie tylko ogromny stres ale i niespodziewany wydatek. Gdy szkoda powstała z winy innego użytkownika drogi właściciel samochodu może liczyć na odszkodowanie ze strony firmy ubezpieczeniowej. Niestety czas oczekiwania na decyzję ubezpieczyciela jest zazwyczaj bardzo długi. W pierwszym etapie należy czekać również na wizytę rzeczoznawcy, który oceni wysokość szkody.

Proces wyceny przez rzeczoznawcę

Cała procedura trwa zwykle od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu dni roboczych. W tym czasie klient może jedynie sprawdzać status swojej sprawy na stronie internetowej ubezpieczyciela bądź poprzez kontakt telefoniczny z biurem obsługi klienta. W przypadku odmowy wypłaty odszkodowania należy szukać innych, alternatywnych rozwiązań.

Poszukaj porady w internecie

W niektórych przypadkach kwota wypłaty przyznanego odszkodowania jest znacząco zaniżona, co utrudnia naprawę samochodu. Gdy samochód po wypadku wymaga dużego nakładu finansowego, by móc znów wrócić do użytkowania warto pomyśleć o szybkiej sprzedaży takiego pojazdu. Skup aut powypadkowych można bardzo szybko znaleźć przy pomocy wyszukiwarki internetowej. W oknie wyszukiwania wystarczy wpisać dokładnie sprecyzowane hasło lub link taki jak np. www.auto-skup24.pl, które pozwolą odnaleźć tego typu firmy w najbliższej okolicy. Skupy znajdują się najczęściej na obrzeżach dużych miast.

Sprzedaj samochód do skupu

Coraz więcej firm chętnie skupuje uszkodzone pojazdy. Jedynym minusem jest oczywiście zaniżona wartość takiego pojazdu. Zazwyczaj kwota, która jest proponowana przez pracownika skupu to zaledwie kilka tysięcy złotych. W niektórych przypadkach nie przekracza ona kilkuset złotych. Wpływ na ostateczną cenę ma również wiek pojazdu, marka, model i ogólny stan techniczny. Ostateczną cenę warto jednak negocjować.

A co z transportem takiego samochodu?

Sprzedaż samochodu po wypadku w skupie aut to najczęściej jedyne korzystne rozwiązanie. Pracownik skupu zazwyczaj przyjeżdża po samochód firmową lawetą, co jest ogromnym udogodnieniem dla sprzedającego. Sprzedawca całą należność otrzymuje jeszcze tego samego dnia. Osoba skupująca pojazdy spisuje odpowiednią umowę z właścicielem samochodu. Skupy najczęściej sprzedają części samochodowe, które nadają się do dalszego użytkowania. Pozostałe fragmenty samochodu trafiają z kolei na skup złomu. Właściciele skupów bez problemu skupują wszystkie modele pojazdów, z różnych grup wiekowych oraz w różnym stanie technicznym.

One thought on “Co zrobić z powypadkowym autem?”

  1. środa, 31 marzec 2021 11:35

    Pomocny artykuł. Byłem pewien ze skup nie przyjmie powypadkowego auta, a tu miłe zaskoczenie.

Zostaw komentarz

In reply to Some User

MX CARS